Dobrý den,

děkuji Vám za to, že jste si vybrali mé služby. Tady jsem vám sepsala pár drobností, které vás mohou ohledně focení zajímat 🙂

1. výběr fotek

Den po focení vám zašlu všechny fotky, které se povedly z našeho focení z mého hlediska (tzn. fotky jsou ostré, je na nich vše co má být). Tyto fotky budou poslány přes server úschovna.cz, odkaz pošlu na facebooku, případně do meilu, pokud budete mít se stáhnutím jakýkoli problém, ráda vám poradím v rámci svých možností 🙂 Z těchto fotek si vyberte ty, které chcete ode mne upravit a dostat ve velké velikosti, počet je podle druhu focení, nebo jak jsme se přímo při focení domluvili. Fotky se dají za příplatek přidělat.

Tyto fotky jsou malé, mají přes sebe vodoznak, mohou se vám zdát tmavé, nebo barevně mdlé… Není na nich upravené pozadí, není moc řešeno světlo ani barevnost. Nic z toho neřešte, to pak upravím. Dívejte se jen na vaše výrazy, nebo na to, jak se vám ta která pozice líbí. Fotky jsou tak, jak vypadnou z foťáku, nejsou nijak upravené, jen zmenšené. Stačí mi napsat koncová trojčíslí vybraných fotek. Čím dřív mi čísla zašlete, tím dřív dostanete upravené fotky.

Tyto fotky prosím nikde nesdílejte ani nepoužívejte, jsou určené jen pro váš výběr, nejsou nijak upravené, tudíž nedělají dobrou reklamu. Takže prosím nedávat na facebook, instagram apod. Tyto fotky poskytuji pouze v tomto formátu s vodoznakem, jinak je neposkytuji ani nevypaluji na cd apod. Stejně jako neposkytuji fotky v raw formátu.

2. doba úpravy fotek

Běžná doba úpravy je týden až deset dní. Výjimku tvoří hektičtější období – to je období letních svateb, a předvánoční období. Tam se s vámi vždy aktuálně domluvím, podle situace

3. zaslání fotek

Fotky vždy dělám ve dvou provedeních. Pokud se vám uvedené provedení nelíbí, nebo máte nějaké výhrady k fotkám, prosím upozorněte mě hned, ať neudělám celou várku, a pak mi řeknete, že jste to vlastně takto nechtěli. Proto fotky posílám hned při dělání, abyste měli možnost se k nim hned vyjádřit. Pokud facebook nemáte či nepoužíváte, tato možnost odpadá, fotky pošlu až hotové.

Fotky posílám v elektronické podobě, což je opět zaslání přes server úschovna.cz. Pokud je to pro vás problém, fotky dodám i na cd (v případě středního a velkého focení zdarma, při malém a mini focení nutno cd zaplatit) Fotky jsou velké, bez vodoznaku, v obou provedeních. Velikost je dostatečná na výrobu čehokoli, plakátů, fotopláten apod. V základní ceně focení NEJSOU FOTKY TIŠTĚNÉ.

Prosím vás, stáhněte si fotky k sobě a zazálohujte třeba na externí hard disc, flash disc apod. co nejdříve. Na serveru úschovna.cz jsou fotky po dobu 14 dní. Poté jdou ještě cca 1 měsíc obnovit přes placenou sms, a pak jsou smazány. Já vám nemohu garantovat opětovné zaslání fotek. Za prvé je hodně náročné v množství focení které ročně mám vyhledat právě ty vaše, za druhé neskladuji úplně všechny, změna techniky atd. takže se může stát, že právě ty vaše už mít nebudu. Proto si opravdu STÁHNĚTE FOTKY CO NEJDŘÍVE A ZAZÁLOHUJTE.

4. užití fotek

Nevím, jaký je přesný výklad autorského práva, mnoho fotografů se o to pře a každý říká něco jiného. Ale já mám pravidlo, že pokud si fotky u mě zakoupíte, máte právo je používat. Tzn. fotky, které jsem vám zaslala na výběr nemáte právo nikde používat, protože ty jste si nezakoupili.

Fotky, které vám upravím a za které jste si zaplatili si můžete libovolně sdílet na facebooku, užívat pro svoji potřebu na fotodárky, výrobky, když si na dáte nějaké “fotografické” filtry a budete je sdílet tak, tak je to vaše věc, jen prosím v tom případě tam neuvádějte, že jsou fotky mojí prací. Pokud budete sdílet fotky v čisté podobě, jak jste je dostali ode mne, budu ráda, pokud mě na fotkách označíte. Fotky můžete také použít v soutěžích (např. o nejkrásnější dítě, mazlíčka apod.).

Pokud chcete fotky užít komerčně, potom prosím, abyste mě na toto dopředu upozornili, hlavně kvůli tomu, abychom fotky správně vytvořili s ohledem na účel užití. Jediné kde fotky nesmíte použít jsou autorské soutěže, tzn. že byste fotku někde uváděli pod svým jménem, jako autorem fotografie.

Co se týče obráceného použití, tak já vaše fotky nepoužiji, pokud mi k tomu nedáte výslovný souhlas. Tzn. na facebooku i svých stránkách sdílím pouze fotky, kde mi to fotografovaná osoba (případně její rodiče) dovolí. Pokud budu chtít vaše fotky takto použít, pak si váš souhlas vyžádám. V případě, že mi to dovolíte, potom vaše fotky občas použiji i v nějakých fotografických soutěžích apod. Ale to jsou opravdu výjimky.

5. ostatní výroba a věci z fotek

V základní ceně focení není tisk ani výroba předmětů. Ale samozřejmě vše lze přiobjednat. Tiskneme fotky (formáty 10×15, 13×18, A4 a A3) – na kvalitní fotopapír kvalitními barvami

Vyrábíme spoustu různých fotodárků. Pro bližší informace nás kontaktujte.